The dangers of modern products

click fraud protection

Trans mastné kyseliny, konzervačné látky, sladidlá, látky zvyšujúce chuť. .. Nie sú to len hrozné slová, ale skutočné zložky výrobkov, ktoré používame každý deň.Posledná generácia nebola oboznámená s chemickým priemyslom a ich strava pozostávala z prírodných produktov. Rozvoj potravinárskeho priemyslu viedol dnes k veľkým počtom ľudí zdravotné problémy vo forme alergických reakcií, obezity, srdcových chorôb a tráviaceho traktu.

Aby ste ochránili seba a svoje zdravie, mali by ste starostlivo prečítať zloženie výrobkov a kúpiť tie, ktoré obsahujú čo najmenej škodlivých prísad. Aký druh "chémie" sa najčastejšie nachádza v každodenných výrobkoch?

Konzervačné látky

Používajú sa na zníženie životaschopnosti mikroorganizmov v potravinách, čo zvyšuje trvanlivosť.Existuje množstvo bezpečných prírodných konzervačných látok. Medzi ne patria stolová soľ a ocot.

Vďaka chemickému priemyslu sa objavili syntetické konzervačné látky, z ktorých relatívne bezpečné sú E-202,260,270.Potravinársky priemysel používa konzervačné látky E-200-299, ktoré sa nachádzajú v mliečnych výrobkoch a mäsových výrobkoch, pive a víne. Použitie týchto produktov môže viesť k ochoreniam gastrointestinálneho traktu, poruchám nervového systému a alergiám.

instagram viewer

E-621

Tento potravinový doplnok sa nazýva "glutamát sodný".Používa sa na zvýšenie vkusu a je súčasťou mnohých produktov. E-621 môžete nájsť v ružkách, kockách vývarov, obchodných omáčkach a mnohých ďalších produktoch.

Špeciálnym znakom tejto prísady je zvýšená citlivosť chuťových pohárikov. Po konzumácii produktov obsahujúcich glutamát sodný sa zdá, že iné potraviny sú čerstvé a absolútne bez chuti.

Časté konzumovanie tejto prísady vedie k ochoreniam obličiek, pečene, gastrointestinálnej a neurónovej choroby. A závislosť na škodlivých potravinách je plná obezity. Farbivá

Často sa môžu nachádzať v mliečnych výrobkoch a sladkostiach. Pravidelné používanie týchto doplnkov môže viesť k problémom s pečeňou. Okrem toho sú farbivá a príchute jedovaté látky.

Náhrady cukru

Obzvlášť populárne medzi fanúšikmi stravy. Ich obsah kalórií je nižší ako obsah cukru, ale sotva pomôže schudnúť.Organizmus vníma produkty s náhradami cukru ako veľmi vysoko kalorické, v súvislosti s ktorými sa zvyšuje chuť do jedla. Hlavným nebezpečenstvom je, že použitie náhradných látok vedie k porušeniu chuťových vnemov.

Pri nákupe jedla si pozorne prečítajte zloženie a uprednostňujte prírodné zložky.

Výživa a zdravie
  • Apr 18, 2018
  • 89
  • 367